Diety są szkodliwe!

Tysiące odchudzających się na całym świecie, po latach eksperymentów z różnymi dietami, ograniczaniem tłuszczy, węglowodanów, białka, cukru albo konkretnych produktów, przekonało się, że diety są nieskuteczne w odchudzaniu oraz powodują problemy psychologiczne i fizjologiczne.

JemNieJem to inne podejście do odchudzania. Nie musisz w nim rezygnować z niczego, nie musisz liczyć kalorii, redukować węglowodanów, tłuszczu czy białka, by osiągnąć sukces. My po prostu inaczej definiujemy swój sukces. Nie dążymy do szybkiej utraty tkanki tłuszczowej, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że można ten sukces szybko osiągnąć, ale NIGDY nie zostaje z nami na stałe. Efekt jojo rządzi takim sukcesem. Naszym sukcesem jest trwałe, stałe ograniczenie tłuszczu w ciele, a to może stać się tylko poprzez zmianę nawyków oraz w dłuższej perspektywie. Organizm potrzebuje czasu i dobrej strategii, by pozbyć się tłuszczu, który gromadził systematycznie od wielu lat.

Nasza strategia to bardzo spokojna, ale niezwykle skuteczna i trwała, zmiana nawyków żywieniowych i ruchowych, które dają nam zdrowie, szczupłą sylwetkę i cudowne poczucie kontroli nad swoim ciałem i zachowaniami. Oparta jest na wieloletnich badaniach nad tworzeniem się nawyków, motywacją, siłą woli, zmianą zachowań, uzależnieniami oraz nad psychologicznymi aspektami jedzenia i stosowania diet.

Opieramy się na tworzeniu tzw. mininawyków, stosowaniu podejścia kaizen, czyli „małych zmian, które przynoszą wielkie rezultaty” oraz na badaniach dotyczących postu przerywanego (intermittent fasting).